Ґастон (gas_ton) wrote,
Ґастон
gas_ton

Термінатор просікає модну фішку. Про відстійники.

Маємо новину: передвиборчі воплі з приводу "понаєхалі" тепер виголошують не лише тягнибоківці, а й провідна демократична сила сучасності, очолювана рішучим і непідкупним героєм Майдану. Прошу:

Україна не повинна бути відстійником для нелегалів - Луценко

“Я не хочу, щоб Україна була відстійником для тих, хто несе з собою проблеми захворювань, нетипових для нашої країни, а також наркоманії та криміналу”, - заявив сьогодні під час прес-конференції в Ужгороді лідер Блоку “Наша Україна – Народна самооборона” Юрій Луценко.

Луценко вважає, що одним із головних завдань нового уряду має стати облаштування “жорсткого” кордону у західних регіонах країни. Уже рік, як підписані угоди з ЄС і Росією про реадмісію (відсилання додому) нелегальних мігрантів, які перебувають на території держави. Проте, уряд нічого не робить для будівництва пунктів з переміщення. Це гостро відчуває столиця України, де перебуває близько мільйона нелегальних мігрантів, а також Закарпаття, де нелегали стимулюють розвиток кримінального бізнесу. Саме західний кордон відчуває особливий наплив нелегалів, які прагнуть потрапити до країн Євросоюзу.

За словами Луценка, європейські країни пропонували матеріальну допомогу Україні в розмірі 600 млн. євро на облаштування кордону, однак чинний уряд не скористався цим.

“Тому одним з невідкладних завдань є будівництво нормального кордону, щоб убезпечити Україну від незавидної долі мішка, в якому накопичуються мільйони мігрантів”, - підкреслив лідер Блоку.

-----------------------------------------------------

Інші новини з цього приводу:

УНІАН

Newsru.ua

РБК-Украина

Рупор.инфо

--------------------------------------------------------

Ітогі падвідьом. Нашвидкуруч - можете вважати це першою реакцією.

Ма-яч-ня. І ось чому:

1) Кількість "мільйон нелегальних мігрантів у Києві" настільки неймовірна, що було б дуже цікаво дізнатися джерело такої інформації пана екс-міністра ВС. Дотепер навіть найсміливіші фальсифікатори теми до такого не доходили.

2) Ще, ще і ще раз: пан Луценко, типу, не якийсь там координатор удупнєй, а особа, фактично, офіційна. Дуже прошу його навести конкретний приклад (а тим більше - продемонструвати системність) пов'язаності "нелегальної міграції", "наркотиків" та "нетипових захворювань". Останнє стоїть у топі антимігрантських фобій на Закарпатті, але підтверджень їм ми - не знайшли.

3) Виявляється, аби не "накопичувати" "нелегальних мігрантів" в Україні (показово, що політик говорить про живі, людські істоти як про товар для складування), - треба ... їх накопичувати. Через західний кордон люди, які намагаються потрапити до Європи через Україну, виїжджають з території України; в'їжджають же - через східний і північний. До чого приведе зміцнення західного кордону - легко зрозуміти, відкривши у ванній кран, а тоді заткнувши злив пробкою.

4) Євросоюз, розглядаючи Україну як буферну державу, вже віддавна посилив свій бік кордону - того, який для України є західним. Пропонувати посилити кордон, вже посилений з того боку - це викидати гроші ... навіть не на вітер, а просто на догоду ЄС. Яка користь з того українцям - неясно.

5) Європейські структури, і справді, пропонували гроші - і пропонують і цього року, на роки вперед - на створення в Україні міграційних тюрем та інших подібних об'єктів. Жоден уряд, наскільки мені відомо, від них не відмовлявся. Мені цікаво інше: чому відомство п.Луценка (коли він був МВС) не перебрало від прикордонників відповідальність за скандальну міграційну в'язницю Павшино, що у Закарпатті? Там - жахливі умови утримання, порушення прав ув"язнених, та й сама ця в"язниця існує поза законом - але вона найбільш скандально відома у Сх.Європі. Не захотілося маратися?

6) У серпні цього року ми були там само, в Ужгороді: проект "Без кордонів" проводив там міжнародний табір і фестиваль з цієї тематики, намагаючись послабити ксенофобські стереотипи у свідомості. Закарпатці, як ніхто, знають, як впливає на життя людей посилення кордонів, і чому люди їдуть за кордон (часто - нелегально). Людям потрібна свобода пересування і рівні права для всіх. Пан же НУНС №1 зіграв на звичайних медійних мігрантофобських стереотипах, - не запропонувавши нічого.

Єдиним наслідком цих заяв п.Луценка може бути посилення мігрантофобії, ксенофобських стереотипів та расистських упереджень у регіоні - поміж симпатиками НУНС передусім. І більше нічого.

---------------------------------------------------------

Це можна було бвважати недолугою спробою ПіАру. Мене, однак, насторожує безпідставне згадування (у стереотипному ключі) тим самим героєм етнічного походження свого політичного опонента (отут: Луценко вимагає зустрічі з Цушком у суді, а не на дебатах, про "виноградарство" і "молдавське товариство"); а також його відомі заяви ще часів МВС-ування про те, що він би був поміж опонентами тодішнього "Маршу свободи", та от мундир не дає (нагадаю, опонентами були представники крайньо правих угруповань і субкультур, в т.ч. неонацисти).

Партійно-передвиборчі приколи мені - не дуже цікаві. Але за отаке треба розкатувати. Хто б такого не робив.

Тож поширення інформації - вітається.


P.S. (Вже зовсім від себе) Краще б він говорив про стратегічну програму розвитку туризму на Закарпатті. Або щось таке, що витягло б мешканців цієї землі (такої прекрасної, і такої бідної...) з економічної ями, в якій вони перебувають. Але - ні, це не має стати стратегічним завданням нового уряду. Це тобі не зміцнювати вже й без того зміцнений кордон.
Tags: hate speech, lucenko, media, politics, racism, ukraine, xenophobia
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 59 comments